معرفی يک کتاب

مجيد بالدران
و
ترانه هاي سرزمين آفتاب
ترانه‌هاي سرزمين آفتاب، منتشر شد.

4288.jpgبه گزارش هفت، مجموعه‌ي نقد "ترانه‌هاي سرزمين آفتاب" كه با طرح جلدي از يك دختر ژاپني در مراسم چاي (يكي از آيين‌هاي باستاني ژاپن) به چاپ رسيده، اولين مجموعه‌ي نقد شعر معاصر است كه توسط يكي از نويسندگان قزويني به بازار كتاب ارائه شده است.
در 12 مقاله‌ي اين كتاب كه به قلم مجيد بالدران طي سال‌هاي 74 تا 80 نوشته شده، بيشترين گرايش به شعر دهه‌ي هفتاد ديده مي‌شود؛ ضمن آن كه اشعار تعدادي از شاعران دهه‌ي چهل و پنجاه، همچنين مقايسه‌ي تطبيقي هايكو و هسا شعر، اشعار تعزيه و يكي از فصل‌هاي هزار و يك شب مورد نقد و بررسي قرار گرفته است.
طرح جلد، كاري مشترك از زهرا شريف‌نژاد و شهاب اشتري است. چهارمين كتاب منتشر شده از مجيد بالدران توسط انتشارات دلوار تهران در 2000 نسخه شمارگان 150 صفحه حجم و 1100 تومان بهاء به چاپ رسيده و از اوايل هفته‌‌ي آينده در كتاب‌فروشي‌هاي معتبر استان قزوين به مخاطبان ارائه مي‌شود.

AA-GW179_a.jpgاشعار قزويني در برلين!!
7 قطعه از اشعار سرايندگان قزويني به آلمان رسيد.
به گزارش هفت، مجله‌ي الكترونيك ادبيات و فرهنگ كه در كشور آلمان و با سردبيري ميرزا آقا عسگري (ماني) شاعر معاصر ايران در دسترس علاقمندان قرار مي‌گيرد؛ در تازه‌ترين شماره‌ي خود، ميزبان 7 قطعه از سروده‌هاي شاعران قزويني است.
پنج شعر از مجيد بالدران (سروده در سال‌هاي 80 و 81) يك شعر از جمشيد شمسي‌پور خشتاوني و يك شعر از هاشم باروتي در اين مجله ارائه شده است.


CC1000D_a.jpg
/ 1 نظر / 29 بازدید
parvin

تبريک به شاعران قزوينی